0

Pobierz darmową aplikację Piccolo na swój telefon!

Opcja 1

Wejdź na
www.piccolo.pl/aplikacja na
swoim smartfonie

Opcja 2

Znajdź aplikację
PICCOLO
w sklepie

Czas na party

Dobra zabawa to podstawa każdego przyjęcia. Aby sprawić dzieciom radość, warto odpowiednio wcześniej zaplanować ten ważny dla nich moment. Zobacz sam, jak proste i przyjemne może być organizowanie imprezki z Piccolo! Skorzystaj z całej gamy wystrzałowych scenariuszy, dzięki którym wszyscy goście poczują się jak w bajce.

Indiańskie Party

Chcesz zorganizować naprawdę niezapomniane urodziny dla swojego dziecka? Zależy Ci, żeby dzieci dobrze je zapamiętały? Postaw na oryginalność. Przygotuj prawdziwe indiańskie party!

Im bardziej przygotowane będzie pomieszczenie tym lepiej dzieciaki wejdą w zabawę. Wykorzystaj zielone balony do modelowania i zrób z nich kaktusy. Wytnij z brystolu kolorowe piórka, kapelusze, wąsy, gwiazdy szeryfa. Poprzyczepiaj kolorowe apaszki. Na stole niech dominują intensywne kolory zwłaszcza czerwień. Na rynku dostępne są gotowe taśmy w stylu wild west. Na pewno pomogą w przygotowaniach.

poczęstunek >

Tu też musi być kolorowo i dziko. Z zielonych ogórków zrób kaktusy. Przygotuj szaszłyki zakończone lotkami przypominającymi strzały. Do babeczek możesz wykorzystać gotowe emblematy na wykałaczkach lub samemu jej udekorować. W menu nie może zabraknąć kukurydzy. Na skórce od bananów narysuj markerem tajemnicze kształty. Owoce pokrój w kształt tipi lub piór. Idealnie nadadzą się ananas, arbuz, banan ale i marchewka. Z wafelków i paluszków zrób tipi. 
Wśród indiańskich trunków nie może zabraknąć naszego dzikiego Piccolo Cherry. Idealnie wkomponuje się w klimat i nastrój rodem z dzikiego zachodu. 

 

< wystrój zabawy >

Propozycji może być naprawdę dużo, co najmniej tyle ile kolorów w indiańskiej wiosce :)
Malowanie twarzy - tego elementu nie może zabraknąć na indiańskim party. A jeśli pozwolisz dzieciom malować siebie nawzajem to dopiero będzie przygoda. 
Szczęśliwe naszyjniki - kolorowe koraliki i bezpieczna żyłka wystarczą by sprawić radość maluchom 
Przejście przez bagno - powszechnie wiadomo że Indianie muszą być bardzo sprawni. Wyznacz trasę, którą trzeba będzie pokonać za pomocą dwóch kartek. 
Budowa tipi - podziel dzieciaki na dwie drużyny, które przygotują sobie indiańskie tipi. Wystarczy kilka dłuższych patyków i stare prześcieradła (dzieci naprawdę będą wiedziały co z tym zrobić) lub krepina. Jeśli macie więcej czasu możesz na początku imprezy dać dzieciom farby plakatowe żeby najpierw pomalowały prześcieradła. Ale będzie zabawa :)
Indiańskie imiona - na czas urodzin zwracajcie się do siebie „po indiańsku”
Amulety – płaskie kamyczki i farby plakatowe i powstaną przepiękne amulety. Można na zachętę zrobić kilka przed imprezą lub przygotować historię związaną z amuletami
Pióropusz - każdy szanujący się Indianin musi mieć swój pióropusz :) Wystarczą kolorowe piórka i kartki, klej i nożyczki- dziecięca kreatywność nie zna granic.

A może uwiecznić te niezwykłe chwile? Przygotuj lub kup kilka western rekwizytów i bawcie się ;)

< poczęstunek