0

Pobierz darmową aplikację Piccolo na swój telefon!

Opcja 1

Wejdź na
www.piccolo.pl/aplikacja na
swoim smartfonie

Opcja 2

Znajdź aplikację
PICCOLO
w sklepie

Czas na party

Dobra zabawa to podstawa każdego przyjęcia. Aby sprawić dzieciom radość, warto odpowiednio wcześniej zaplanować ten ważny dla nich moment. Zobacz sam, jak proste i przyjemne może być organizowanie imprezki z Piccolo! Skorzystaj z całej gamy wystrzałowych scenariuszy, dzięki którym wszyscy goście poczują się jak w bajce.

Pidżama Party

Czy jest coś lepszego od nocowania u najlepszego przyjaciela? Pewnie, że tak! Nocowanie z innymi przyjaciółmi. Wy też to polubicie gdy zobaczycie jak dzieciaki będą się świetnie bawić. 

Oczywiście do takiego przedsięwzięcia trzeba się odpowiednio przygotować. Tu nie są potrzebne specjalne dekoracje, ale trzeba zapewnić każdemu dziecku miejsce do spania. Najlepiej w pokoju dziecięcym - im właśnie o to chodzi. 

Zróbcie z tego spotkania wieczór magiczny pełen niespodzianek, tak żeby wszystkie dzieci zapamiętały, jak u Was jest fajnie. 

poczęstunek >

Oczywiście można przygotować jakieś drobne słodkości dla dzieci, ale należy pamiętać, że to będzie spotkanie po południowo-wieczorowo-nocne więc opychanie się słodyczami nie jest wskazane. Należy natomiast skupić się na kolacji. Nie wiecie co lubią inne dzieci, a chcielibyście żeby każdy był zadowolony? Najlepiej przygotujcie pizzę. Wcześniej trzeba przygotować ciasto, gdyż musi ono wyrosnąć. Dzieciom należy dać kulkę ciasta i poinstruować jak z niej uformować placek. Przygotować lub kupić sos do pizzy i w małych miseczkach różnego rodzaju składniki (warzywa, owoce, wędlinę, sery) i oczywiście dużo sera do posypania na wierzch. Niech dzieci poniesie fantazja. One uwielbiają bawić się w kucharzy. To będzie świetna zabawa. Gdy pizze będą już skończone, wstawcie je do piekarnika, a dzieci mogą się zająć zabawą lub przygotowaniem stołu. 

By jeszcze bardziej nadać uroczysty charakter spotkania, przy konsumpcji pizzy otwórzcie Piccolo! Wznieście toast za superowe spotkanie i za przyjaźń oczywiście :)))) 

Do filmu zrób popcorn i herbatkę lub kakao.

Przepis na ciasto na pizzę:

  • półtorej szklanki mąki pszennej
  • pół szklanki ciepłej przegotowanej wody
  • dwie łyżki oleju roślinnego, najlepiej dobrej jakości oliwy z oliwek
  • 3 do 4 gram drożdży instant (w proszku) 
  • pół łyżeczki soli
  • pół łyżeczki cukru

Wszystko wymieszać i odstawić ciasto w ciepłe miejsce do wyrośnięcia .

http://wizaz.pl/Dziecko/Domowa-pizza-dla-dzieci 
< wystrój zabawy >

Gdy do Waszego dziecka przyjdą koleżanki lub koledzy z pewnością zaczną od oglądania zabawek oraz zabawy wszystkim i niczym. Pozwólcie im na to, bo między innymi na te chwile tak bardzo wszyscy czekali.

Gdy już trochę znudzą się zabawami należy Im coś zorganizować. Chyba nie ma dziecka, które nie lubi się chować, wymyślać kryjówek. Dajcie dzieciom koce, udostępnijcie trochę miejsca, może jakieś pufy, krzesła a one już będą wiedziały co z tym zrobić. Gdy kryjówka będzie gotowa pomóżcie dzieciom podłączyć bezpieczną lampkę lub dajcie im latarki.

Co Wasze szkraby mogą robić w namiocie? nad tym nie musicie się głowić, one na pewno będą już wiedziały, ale możecie też zaproponować zabawę np. słuchowisko. Przygotujcie wcześniej kilka ulubionych utworów (co najmniej tyle ile uczestników). Włączajcie im po kolei a One będą odgadywać co to za utwór. Możecie też pozwolić by zaśpiewali swoją ulubioną piosenkę lub wszystkie a może będą na tyle twórcze, żeby stworzyć swoją własną kompozycję? To idealny czas na to. 

Gdy spotykają się najlepsze przyjaciółki warto by został po tym jakieś "ślad". Przygotujcie sznureczki i koraliki. Dziewczynki będą zachwycone, gdy stworzą sobie bransoletki przyjaźni, które z dumą będą nosić na ręku. 

Ale gdy spotykają się najlepsi przyjaciele też chcieliby stworzyć coś niesamowitego. Dajcie im rolki po papierze toaletowym, pudełka różnej wielkości, papiery kolorowe, nożyczki- sami będzie zaskoczeniu jakie cuda można z tego wyczarować. 

Śpiąca Królewna - wybierzcie jedną osobę, która będzie Śpiąca Królewną lub Śpiącym Królewiczem. Dziecko to kładzie się na podłodze albo sofie i udaje, że śpi. Zadaniem pozostałych graczy jest obudzić śpiocha (rozśmieszyć) śpiewając, opowiadając kawały, wydając zabawne odgłosy itp. Gdy Śpiąca Królewna/Śpiący Królewicz w końcu się roześmieje, wstaje i wybiera swoją następczynię.

Po tylu wrażeniach dzieciaki będą już głodne, więc zróbcie zaplanowaną wcześniej pizzę.

Impreza dopiero się rozkręca? po tylu fantastycznych zabawach dzieci na pewno będą już pełne entuzjazmu. Nie w głowach im będzie spanie. Włączcie muzykę i stwórzcie mini disco. Niech sobie potańczą, wyszaleją się i chętniej pójdą spać.

Na zakończenie tak wspaniałego wieczoru można zaproponować obejrzenie filmu. To wyciszy dzieci. Fajnie jakby to był film, którego dzieci jeszcze nie widziały. Do filmu podajcie popcorn (znacznie zdrowszy od chipsów) i kakao albo herbatkę w zależności od upodobań dzieci. 

< poczęstunek