0

Pobierz darmową aplikację Piccolo na swój telefon!

Opcja 1

Wejdź na
www.piccolo.pl/aplikacja na
swoim smartfonie

Opcja 2

Znajdź aplikację
PICCOLO
w sklepie

Czas na party

Dobra zabawa to podstawa każdego przyjęcia. Aby sprawić dzieciom radość, warto odpowiednio wcześniej zaplanować ten ważny dla nich moment. Zobacz sam, jak proste i przyjemne może być organizowanie imprezki z Piccolo! Skorzystaj z całej gamy wystrzałowych scenariuszy, dzięki którym wszyscy goście poczują się jak w bajce.

Kosmos Inny Świat

Wszyscy gotowi na galaktyczną zabawę nie z tej ziemi? No to zaczynamy! Kompletujcie kosmiczną ekipę, by wybrać się w odległą galaktykę. Lecimy w kosmos, z daleka od Ziemi, aby na odległej planecie uczcić święto naszego jubilata a wszystko po to by ten dzień utkwił na długo w pamięci zaproszonych. 

Musi być galaktycznie, gwiezdnie i naprawdę tajemniczo. Królować będą ciemne kolory (czarny/grafit/granat) z elementami żółtego. Możecie kupić balony w tych kolorach. Do ciemnego obrusa idealnie będzie pasować żółta, papierowa zastawa. Pod sufitem niezwykle będą wyglądać planety wykonane z lampionów (oczywiście trzeba je odpowiednio pomalować). 

poczęstunek >

Kosmonauci wcale nie mają łatwego życia. Ich jedzenie jest specjalne i odpowiednio przygotowane. 

Cukierki jak tabletki, np. "Lentilki", "M&M" lub podobne - posegregowane według kolorów i umieszczone w osobnych, plastikowych pojemnikach z napisami: szynka, chleb, kotlet, pomidor itp.

Mleko słodzone w tubkach lub czekotubki (można kupić mleka o różnych smakach) po jednej tubce na dziecko. Tubki należy okleić napisami "Posiłek kosmonautów".

Rurki z kremem lub inne ciastka wyglądające dosyć kosmicznie.

Żelki i pianki o oryginalnych kształtach

Galaktyczne kule

Czekoladowe gwiazdki (dostępne w sklepach)

Ciasteczka w kosmicznych kształtach (gwiazdki, ufoludki, statki kosmiczne)- te rodzicu przygotuj razem ze swoim dzieckiem, trochę pracy ale za ile potem satysfakcji

Sucharki

Chrupki orzechowe i kukurydziane i serowe spirale

Popcorn

Do picia podajcie sok porzeczkowy i z zielonych bananów ( ma być galaktycznie)

Na kosmicznych urodzinach nie może zabraknąć Piccolo. Polecamy podać razem z galaktycznym tortem :) 

          https://www.notonthehighstreet.com/gingerray/product/spaceship-robot-planet-and-star-party-bunting 
< wystrój zabawy >

Wyścig w turbulencjach: podzielcie dzieci na dwie drużyny. Ich zadaniem jest pokonać tor przeszkód, w którym jest umieszczony tunel, koło hula hop przez które trzeba przejść oraz piłki do skakania. Każdy zawodnik musi pokonać całą drogę. 

Pojedynek na kosmiczne puzzle: dzieci podzielone na dwie drużyny mają za zadanie narysować na dużym kartonie kosmiczny obrazek (ufoludka, planety co tylko przyjdzie im do głowy). Karton dzieci tną na 8 części i wrzucają do pojemnika. Prowadzący stawia pojemnik w odpowiedniej odległości od obu drużyn. Zawodnicy podchodzą kolejno do pojemnika biorą tylko swoje puzzle. Zadaniem grupy jest ułożyć jak najszybciej swój obrazek, jeżeli dziecko weźmie puzzle nie ze swojej drużyny może wrócić i wymienić część. 

Lecące rakiety. Rakiety trzeba przygotować wcześniej. Zadaniem dzieci jest dmuchanie w słomkę tak, żeby rakiety leciały w górę.  

  https://cdn.buggyandbuddy.com/wp-content/uploads/2015/06/straw-rockets-horiz.png 

 https://cdn.buggyandbuddy.com/wp-content/uploads/2015/06/3-4.jpg 

Zbudujcie wspólnie z kartonów rakietę, którą dzieci podczas urodzinek pomalują farbami. Na pewno będzie przy tym mnóstwo zabawy.

Kosmiczne stroje - dziecięca fantazja zdecydowanie nie zna granic. Dajcie dzieciom folię aluminiową, papier kolorowy, kolorowe reklamówki a stworzą stroje na miarę kosmonautów. 

Jeszcze im mało? Zaproponujcie dzieciom wyprodukowanie kosmicznej masy, którą będą mogli się bawić, będą też mogli zabrać ją do domu. 

Przepis na masę:

-klej introligatorski

-płyn do prania persil

-barwnik w ciemnym odcieniu

-brokat

Do kleju dodać barwnik. Następnie płyn do prania (taka sama ilość co płynu). Mieszamy wszystko łyżką do momentu aż przestanie się do niej kleić. Na koniec dodajemy brokat. 

Życzymy niezwykłej zabawy i niesamowity przygód!!!

< poczęstunek