0

Pobierz darmową aplikację Piccolo na swój telefon!

Opcja 1

Wejdź na
www.piccolo.pl/aplikacja na
swoim smartfonie

Opcja 2

Znajdź aplikację
PICCOLO
w sklepie

Czas na party

Dobra zabawa to podstawa każdego przyjęcia. Aby sprawić dzieciom radość, warto odpowiednio wcześniej zaplanować ten ważny dla nich moment. Zobacz sam, jak proste i przyjemne może być organizowanie imprezki z Piccolo! Skorzystaj z całej gamy wystrzałowych scenariuszy, dzięki którym wszyscy goście poczują się jak w bajce.

Safari

Wasze dziecko uwielbia zwierzęta? Codziennie bawi się naśladując ich odgłosy? Urodziny też mają mieć taki sty a Wy chcecie żeby poczuło się w tym dniu naprawdę wyjątkowo? Nic prostszego, skorzystajcie z naszych wskazówek, a wspomnienia z tego dnia pozostają w Waszej pamięci na długo. 

Mały poszukiwacz przygód na pewno ucieszy się z wystroju w stylu Safari. To przede wszystkim kolory ziemi brązy, beże i zielenie. Nie należy przesadzać z kolorystyką choć mile widziany będzie wzór futra tygrysa lub żyrafy. Rodzicu przygotujcie wszystko w stonowanych kolorach. Na rynku dostępne są także balony z obrazkami zwierząt czy gotowe emblematy. 

poczęstunek >

W czasie przygotowań cieszcie się każdym detalem. Przygotowując jedzenie można prawdziwie poszaleć. 

Słone paluszki i popcorn to absolutny must have. Na rynku dostępne są także krakersy w kształcie zwierzątek. 

Możecie się  pobawić w przygotowanie potraw w kształcie zwierząt lub drzew dzieci będą z większą przyjemnością je jeść.

http://kuchnia-marty.pl/jedz-owoce-warzywa-dobrze-na-ciebie-wplywa-kilka-rad-jak-zachecic-dzieci-spozywania-owocow-warzyw/ 

Tortille (prawdziwi poszukiwacze przygód muszą mieć dużo siły) - z łatwością przygotuje je nawet 7 latek (pod czujnym okiem rodziców). Wystarczy kupić gotowe placki tortilli, posmarować je serkiem twarogowym, ułożyć na serku ulubione warzywa wcześniej pokrojone, sery, wędlinę albo usmażone kawałki kurczaka i zawinąć jak naleśnika. Po 1-2h w lodówce pokroić w plastry i można się zajadać. 

Ulubione przekąski dzieci (nie zapomnijcie o żelkach np. w kształcie węży)

Tort zamówcie w cukierni lub zróbcie sami. Będzie przy tym mnóstwo pracy ale pamiętajcie to także wspólnie spędzony czas. 

http://bajkowetortyartystyczne.blogspot.com/2013/04/tort-safari.html


Urodziny to ważny moment więc świętujcie na całego. Pomoże Wam w tym napój Piccolo w ulubionym smaku :)

< wystrój zabawy >

Jeśli już stół jest gotowy czas przejść do tego najważniejszego czyli zabawy. Tu dużo zależy od temperamentu dzieci, możliwości lokalowych ale są takie, których zabraknąć nie może zwłaszcza w świecie safari :)

Znajdźcie swoją rodzinę zwierząt:

Należy przygotować wcześniej karteczki z nazwami lub symbolami zwierząt. Wybieramy zwierzęta powszechnie znane, które wydają charakterystyczne odgłosy. Karteczki losujemy wśród uczestników, prosząc ażeby nie pokazywali sobie wzajemnie jakie zwierzę otrzymali. Prosimy, żeby rozeszli się po sali, zamknęli oczy i na dany przez prowadzącego znak zaczęli wydawać odgłosy wylosowanego zwierzęcia. Uczestnicy mają za zadanie dobrać się w swoje “stadka”.
Kiedy już wszyscy odnajdą swoje grupy zwierzątek, prosimy aby otworzyli oczy i kolejno każda grupa wydaje zbiorowy odgłos.  


https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/kolekcja-kart-z-pi%C4%99knymi-dzikimi-zwierz%C4%99tami_1262674.htm 

 • "Niebezpieczna dżungla"- dzieci biegają po sali przy muzyce - wybierają się do dżungli, w której czyha wiele niebezpieczeństw. Na hasło wykonują wcześniej otrzymane instrukcje:
  • Śpiący lew - dzieci chodzą cicho na palcach (nie mogą obudzić lwa).
  • Zwisający wąż - dzieci schylają się i idą pochylone blisko podłogi.
  • Rwący strumień - ostrożnie przeskakują po kamieniach. 
    
 • Na safari jest mnóstwo wspaniałych zwierząt i ciekawych widoków które warto sfotografować. Proponujemy dzieciom zrobienie własnych aparatów. (Dzieci dostają kartonowe pudełka, korki od butelek plastikowych, flamastry, papier kolorowy) i tworzą według własnych pomysłów.
   
 • Jedziemy na safari- zaproszenie dzieci na fotograficzne safari. „Robimy zdjęcia i odgadujemy zagadki”:

Choć mam bardzo długą szyję,
to wygodnie sobie żyję.
Widzę dookoła wszystko,
sięgam ku najwyższym listkom.
I choć patrzę na was z góry,
nie brakuje mi kultury.

(żyrafa)

Jest wielki, garbaty,
lecz może jak tragarz
dźwigać na plecach
bardzo ciężki bagaż.

(wielbłąd)

Jest królem,
lecz nie w koronie,
ma grzywę,
choć nie jest koniem.

(lew)

Ile ma pasków,
kto to policzy?
Spotkasz ją w Afryce
i zobaczysz na ulicy.

(zebra)

Chociaż zawsze trąbę nosi,
nikt o go koncert nie prosi.

(słoń) 
 

Udanej zabawy!!!!

< poczęstunek