0

Pobierz darmową aplikację Piccolo na swój telefon!

Opcja 1

Wejdź na
www.piccolo.pl/aplikacja na
swoim smartfonie

Opcja 2

Znajdź aplikację
PICCOLO
w sklepie

Czas na party

Dobra zabawa to podstawa każdego przyjęcia. Aby sprawić dzieciom radość, warto odpowiednio wcześniej zaplanować ten ważny dla nich moment. Zobacz sam, jak proste i przyjemne może być organizowanie imprezki z Piccolo! Skorzystaj z całej gamy wystrzałowych scenariuszy, dzięki którym wszyscy goście poczują się jak w bajce.

Party w plenerze

Na zewnątrz coraz cieplej. Marzy Wam się dziecięca impreza na trawie, ale nie macie pomysłu jak zająć dzieciom czas? Nie martwcie się, z naszymi pomysłami dzieci będą się świetnie bawić.  

Ogród, zwłaszcza o tej porze roku jest przepiękny sam w sobie. Warto oderwać się od wszelkiej elektroniki i zaproponować dzieciom coś zupełnie innego. One na pewno to docenią. Dodatki muszą być przygotowane specjalnie dla nich. W takim miejscu sprawdzą się kolorowe balony - im więcej kolorów tym lepiej. Można je przywiązać do drzewa czy balustrady tarasu. Na stole też powinno być kolorowo. Idealnie sprawdzą się naczynia jednorazowe np. z ulubioną postacią z bajki. 

poczęstunek >

W słoneczną pogodę na świeżym powietrzu aż się prosi o kolorowe a przy okazji zdrowe jedzenie. Przygotowujecie imprezę dziecięcą więc słodkie przekąski jak najbardziej wskazane ale nasze propozycję są takie: 

- Przygotujcie wspólnie sałatkę owocową. Będzie przy tym mnóstwo zabawy a dzieciaki ją uwielbiają. 

- Sprawdzą się także kanapeczki koktailowe

- Owocowa galaretka (najlepiej w różnych kolorach i ciekawych kształtach (można wykorzystać silikonowe foremki)

-  Babeczki (też możecie przygotować sami z dziećmi)

- Słupki z marchewki i ogórka z dipem z jogurtu będą dobrym uzupełnieniem stołu

http://dziecko.niania.pl/przedszkolak/artykul,13758.html 

Jeśli chcielibyście podać dzieciom coś na bardzo konkretnego na pewno ucieszą się z naleśników, a może w formie szaszłyków?

http://www.odzywianie.info.pl/kuchnia-i-przepisy/dania-warzywne-wegetarianskie/art,kolorowe-szaszlyki-z-nalesnikow.html

Dobrym pomysłem są również kiełbaski lub parówki z grilla uwielbiane przez dzieci.

Urodziny bez tortu i urodzinowego szampana? Absolutnie nie byłyby zaliczone! Zamówcie tort w cukierni albo zróbcie sami i nie zapomnijcie o ulubionym napoju Piccolo!

< wystrój zabawy >

Jeśli już stół jest gotowy czas przejść do tego najważniejszego czyli zabawy. Tu dużo zależy od temperamentu dzieci, ilości miejsca ale są takie, których zabraknąć nie może :)

Ogród to idealne miejsce na zabawy sportowe. Dzieci uwielbiają współzawodnictwo więc proponujemy zawody:

- tor z przeszkodami

- wyścig z jajkiem na łyżce

 - slalom między drzewami (jeśli nie ma naturalnych przeszkód to można je ustawić np. z butelek z wodą)

- rzut w dal

- strzał do bramki 

https://www.tatento.pl/a/79/zabawy-ruchowe-zabawy-z-pilka 

Zaproponujcie też dzieciom coś co ich zaskoczy. Znajdźcie idealne miejsce (np. między drzewami). Użyjcie folie strecz którą naciągnijcie mocno owijając powierzchnie od drzewa do drzewa i gotowe. Teraz dajcie małym artystom paletki z farbą plakatową. Gwarantujemy że powstaną cudowne dzieła sztuki i będzie przy tym mnóstwo śmiechu i radości. 

Jeśli przestrzeń na to pozwala przygotujcie pajęczynowy labirynt. Wystarczy bardzo długi sznurek, który należy owinąć na różnych wysokościach. Zadaniem dzieci będzie przedostanie się do środka lub na drugą stronę bez dotknięcia sznurka.  

http://dzieckoizabawki.blogspot.com/2016/04/ogrodowy-plac-zabaw-diy.html 


Na zakończenie party w ogrodzie lub w parku podarujcie każdemu z uczestników bańki mydlane. To idealne miejsce do takiej zabawy :)

http://ostrowiecnews.pl/2016/06/27/ekologiczny-piknik/ 

Czy dzieci bawiły się dobrze? Zróbcie zdjęcia, żeby lepie j zapamiętać te chwile. Warto wcześniej przygotwać jakieś śmieszne akcesoria. 

< poczęstunek